menu icon

Ryšių su visuomene agentūroms suteikti veiklos kokybės sertifikatai

2017 m. kovo 7 d.

Ryšių su visuomene agentūroms suteikti veiklos kokybės sertifikatai

2017 m. kovo 7 d.

Trylikai šalies ryšių su visuomene agentūrų buvo suteikti veiklos kokybės sertifikatai, nes jos atitinka Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RSVAA) patvirtintus veiklos Standarto reikalavimus. Tokį sprendimą priėmė RSVA Taryba, gavusi nepriklausomų auditorių išvadas, kad agentūros savo veiklą vykdo skaidriai ir atsakingai.

RSVA priklausančios agentūros yra vienos didžiausių šalyje ir neoficialiais skaičiavimais užima iki 75% visos ryšių su visuomene rinkos.

„Prieš metus startavusi RSVA Standarto programa suteikė visai rinkai postūmį ir paskatino agentūras daugiau dėmesio skirti atsakingam verslui ir skaidrumui. Paprasčiausias ir labiausiai matomas aspektas – agentūrų interneto puslapiuose yra skelbiami visi agentūrų klientai. Be to, standartas skatina įmones užsiimti visuomeniška veikla, tobulėti, kelti darbuotojų kvalifikaciją, ir, žinoma, gerinti teikiamų paslaugų kokybę“,- teigė RSVA Tarybos pirmininkas Kęstutis Gečas.

Šios ryšių su visuomene paslaugas teikiančios bendrovės visus metus savo veikloje galės naudotis Atskaitingos agentūros, Skaidrios agentūros, Atsakingos agentūros, Visuomeniškos agentūros ir Tobulėjančios agentūros ženklais. Kasmet auditoriai patikrins, ar agentūra laikosi reikalavimų ir išlaiko teisę kitus metus naudoti atitinkamus ženklus.

Suteiktas ženklas bus nedelsiant atimtas, jeigu tik bus gauta informacijos, kad agentūra pažeidė ženklo reikalavimus arba pateikė neteisingą informaciją, duomenis.

Kol kas dalyvauti RSVA sukurtoje standarto programoje prašymus 2017 metams pateikė tik asociacijos nariai, bet joje gali ir kviečiami dalyvauti visi rinkos dalyviai. Numatoma, jog standarto įgyvendinimas ne tik paskatins agentūras atsakingiau veikti, tačiau kartu taps kokybės matu užsakovams, renkantis viešųjų ryšių paslaugų teikėją. Išsami standarto versija, reikalavimai agentūroms ir terminai yra pateikti oficialiame RSVA puslapyje.

Ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA) vienija Lietuvos agentūras, kurios teikia kokybiškas ryšių su visuomene ir konsultavimo paslaugas, vykdydamos veiklą laikosi griežtų etikos normų. Asociacija įkurta 2009 m., siekiant užtikrinti agentūrų veiklos etikos ir profesinius standartus, gerinti šio verslo aplinką šalyje. Asociacija vienija 13 agentūrų.

Agentūrų sąrašas, kurioms 2017 metais suteikti RSVA Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų veiklos standarto ženklai

Ženklai: Atskaitinga Agentūra, Skaidri Agentūra, Atsakinga Agentūra, Visuomeniška Agentūra, Tobulėjanti Agentūra suteikiami:

 • UAB „Ad verum“
 • UAB „BVRG“ (BVRG Burson-Marsteller)
 • UAB „Gravitas Partners“
 • UAB „Idea Prima“
 • UAB „INK agency“
 • UAB „Integrity PR“
 • UAB „Komunikacija ir konsultantai“
 • „PR Service/Edelman Affiliate“ (UAB „PIAR“)
 • UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“ („vipcommunications“)
 • UAB „Fabula ir partneriai“ (Fabula Hill+Knowlton Strategies)
 • UAB „Trylika-dvidešimt trys“ (Agency 1323)

Ženklai: Atskaitinga Agentūra, Atsakinga Agentūra, Skaidri Agentūra, Visuomeniška Agentūra suteikiami:

 • UAB „Nova media LT“

Ženklai: Atskaitinga Agentūra, Skaidri Agentūra, Atsakinga Agentūra suteikiami

 • UAB „Euro RSCG PR“ („IDEA PR“)

Daugiau informacijos:

Kęstutis Gečas, +370 685 18450, info@komunikacija.lt

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.