menu icon

RSVA abejoja dėl Žemės ūkio ministerijos milijoninio viešinimo konkurso skaidrumo

2017 m. lapkričio 10 d.

RSVA abejoja dėl Žemės ūkio ministerijos milijoninio viešinimo konkurso skaidrumo

2017 m. lapkričio 10 d.

Ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA), išnagrinėjusi Žemės ūkio ministerijos visuomenės informavimo kampanijos konkurso sąlygas, mano, kad jos gali riboti konkurenciją, manipuliuojant reikalavimais konkurso dalyviams.

Žemės ūkio ministerijos paskelbtas yra vienas didžiausių pastarojo meto viešojo sektoriaus organizacijų skelbtų komunikacijos paslaugų pirkimų, jo maksimali pirkimo vertė siekia 1,043 mln. eurų.

„Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos narės laikosi nuomonės, kad kai kurie konkurso reikalavimai yra akivaizdžiai pertekliniai. Susidaro įspūdis, kad Žemės ūkio ministerija ne skatina potencialius dalyvius teikti konkursinius pasiūlymus, kad įsigytų kuo kokybiškesnę paslaugą už mažesnę kainą, bet pernelyg aukštai iškėlusi kvalifikacinę kartelę dirbtinai mažina konkurenciją“, – sakė Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos tarybos pirmininkė Romualda Stonkutė.

Konkurso kvalifikaciniuose reikalavimuose tiekėjai į siūlomų specialistų komandą privalo įtraukti specialistus, kurie turėtų ypač didelę (net 5 metų) patirtį, rengiant publikacijas, TV ir radijo reportažus būtent žemės ir maisto ūkio ir/arba kaimo plėtros, ir/arba žuvininkystės tematika. Siūlomiems specialistams keliami ir ypač specifiniai reikalavimai, pavyzdžiui, būtina pasiūlyti specialistą, kuris per pastaruosius 5 metus yra parengęs 7 autorines laidas, kurios buvo transliuotos nacionalinių radijo programų laidose.

Pagal Žemės ūkio ministerijos paskelbtą konkursą tiekėjas sutarties vykdymui privalo turėti bent vieną specialistą, kuris per pastaruosius 5 metus yra dalyvavęs įvykdant bent vieną socialinį ekonominį tyrimą, susijusį su Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programa arba Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programa.

„Mūsų asociacijos nariai aktyviai domėjosi šiuo konkursu, buvo pasirengę skirti aukščiausios kvalifikacijos specialistus. Tačiau atlikus rinkos tyrimą, paaiškėjo, kad pagal konkurso sąlygas reikiamų siauros kvalifikacijos specialistų yra vos keletas, jie susiję su ankstesniais šios ministerijos užsakymais, jau rezervuoti šiam konkursui“, – konstatavo R.Stonkutė.

RSVA nuomone, minėti ypač aukšti kvalifikaciniai reikalavimai specialistams yra pertekliniai. Palyginus su kitomis temomis, žemės ūkio ir kaimo plėtros tematika nėra išskirtinė ir reikalaujanti specifinės patirties ir kompetencijų. Lietuvos ryšių su visuomene agentūros įgyvendina daug viešinimo programų viešajam sektoriui – komunikacijos specialistai informuoja apie verslo finansavimą, pasiekimus diegiant inovacijas specifinėse nanotechnologijų ar robotikos srityse ir dar daugeliu kitų temų.

„Renkantis komunikacijos paslaugų teikėją svarbiausia yra jo komunikacijos profesinės kompetencijos, o ne profesionalus žuvininkystės ar žemdirbystės išmanymas. Jei komunikacijos specialistas geba organizuoti efektyvią komunikaciją apie nanotechnologijas, kodėl jis negalėtų parašyti straipsnio apie žemės ūkį, sukurti vaizdo klipo?“, – klausia R.Stonkutė.

RSVA dėl kilusių abejonių ir įtarimų kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją bei informaciją perdavė Viešųjų pirkimų tarnybai, kurią taip pat informavo, kad šis konkursas neatitinka Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų, kuriose teigiama, kad komunikacijos paslaugų konkursų vertinime kokybės kriterijus turi sudaryti 60 proc., o kainos kriterijus – 40 proc. lyginamojo svorio. ŽŪM pirkime kokybės kriterijus sudaro 70 proc., o kaina – 30 proc. svorio.

Kol kas RSVA atsakymo iš ŽŪM nesulaukė.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.